puya
03 آذر 1401 - 18:02

قاتل شهروند زابلی به دام افتاد

زاهدان- جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان زابل، عامل قتل مرد میانسال زابلی پس از ۱۲ روز فرار به دام افتاد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مرتضی جوکار اظهار داشت: هجدهم آبان ماه در پی قتل مردی ۵۳ ساله، طی یک نزاع و درگیری دسته جمعی بین دو طایفه در مقابل دادگستری شهرستان زابل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

خبرگزاری مهروی افزود: مأموران پلیس آگاهی با تحقیقات گسترده میدانی عامل این جنایت را شناسایی و مشخص شد متهم به دلیل خصومت و اختلافات طایفه‌ای با ضربات چوب و چماق مقتول را به قتل رسانده و از محل متواری شده است.

سرهنگ جوکار تصریح کرد: مأموران پلیس آگاهی با جمع آوری سرنخ‌های موجود، متهم مورد نظر را شناسایی و تحقیقات تخصصی خود را برای دستگیری او آغاز کردند.

آوریاین مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به متواری بودن قاتل، تلاش پلیس برای دستگیری او ادامه داشت تا اینکه تیم رسیدگی کننده به پرونده، چند روز قبل با اشراف اطلاعاتی خود سرنخ‌هایی از محل اختفا متهم در یکی از محلات شهرستان زابل به دست آورد و در نهایت با تلاش پلیس مخفیگاه قاتل فراری شناسایی و در عملیاتی ضربتی پس از ۱۲ روز فرار و زندگی مخفیانه دستگیر گردید.

جانشین فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر ارتکاب جرم شد ولی در ادامه با مواجهه اسناد و مستندات پلیسی به ناچار به قتل در پی اختلاف طایفه‌ای با مقتول اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و سپس روانه زندان شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 878202