puya
08 اسفند 1401 - 11:32

«نردبان نجات» جان شهروندان کرمانشاهی گرفتار در حریق را نجات داد

کرمانشاه- رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه با اشاره حضور نیروهای آتش نشانی در کمترین زمان ممکن در محل حادثه آتش سوزی، گفت: «نردبان نجات» جان شهروندان کرمانشاهی گرفتار در حریق را نجات داد.

فرهاد فرهودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روز گذشته یک شنبه هفتم اسفندماه ساعت ۱۸:۲۱ آتش سوزی یک واحد مسکونی به مرکز پیام سازمان آتش نشانی کرمانشاه اعلام شد.

وی افزود: خودروی پیشرو با وجود تایم پرترافیک ناحیه ۲۲ بهمن به فاصله پنج دقیقه به محل حادثه رسید و پس از اطلاع مبنی بر اینکه از شش طبقه مسکونی، ۲ طبقه در حریق است و احتمال سرایت به دیگر طبقات وجود دارد، ۶ دستگاه خودرو سبک و سنگین از چهار ایستگاه همراه ۲۱ نیرو به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه با بیان اینکه نردبان نجات پس از ۱۱ دقیقه به محل حادثه رسید، تصریح کرد: آتش سوزی از تراس طبقه چهارم به طبقه ششم سرایت کرده بود و همکاران در مرحله اول برای حفظ سلامت شهروندان در مأموریتی جانفشانانه با استفاده از پله نجات، ساکنین را از محل حادثه خارج کرده و تحویل فوریت‌های اورژانس دادند.

فرهودی ادامه داد: پس از خروج ساکنین و تحویل ۱۰ مصدوم حادثه به اورژانس عملیات اطفا با سرعت آغاز شد و این عملیات در ساعت ۲۰:۱۷ به پایان رسید و این حادثه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشت.

وی با بیان اینکه در ساعت ۲۱:۳۰ عملیات لکه گیری و تحویل ساختمان به پلیس به پایان رسید، گفت: آتش از تراس طبقه چهارم آغاز و به سایر قسمت‌های ساختمان سرایت کرد که علت حادثه توسط کارشناسان در حال بررسی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1060596