puya
26 آبان 1401 - 11:46

سامانه جامع گردشگری روستایی استان یزد راه اندازی می شود

یزد- مدیرعامل اتحادیه دهیاری های استان یزد گفت: سامانه جامع گردشگری روستایی استان یزد در سال جاری راه اندازی و رونمایی خواهد شد.

محمد حسین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ظرفیت ها و جاذبه های ناشناخته بسیاری در روستاهای استان یزد موجود است، برای شناسایی و مستندسازی این اطلاعات و با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی به روستاها همچنین رونق بخشیدن به گردشگری داخل استانی در فاز اول با ۲۳ بخشدار و ۳۵۹ دهیار حاضر در استان مکاتبه شده تا اطلاعات اولیه و خام در مورد، جاذبه های تاریخی یا طبیعی گردشگری و همچنین امکانات و استعداد های اقامتی موجود در قریب هزار روستای موجود در استان را به دبیرخانه طرح واقع در محل اتحادیه ارسال کنند.

خبرنگار مهروی ادامه داد: در فاز بعدی تیم های تخصصی از اتحادیه برای بازدید از روستاهای بخش های مختلف هر شهرستان اعزام و نسبت به بازدید امکان و جاذبه های روستا اقدام و فیلم و عکس و روایت های مردم منطقه درباره این جاذبه ها مستند می شود همچنین در صورت وجود مخاطرات برای آثار تاریخی یا گردشگری موارد مستندات به مدیریت استان گزارش می شود.

مدیرعامل اتحادیه درباره اینکه آیا تاکنون این طرح برای هیچیک از روستاهای استان اجرا شده است یا خیر گفت: در هفته اخیر با همت و همراهی بخشدار بخش مرکزی بهاباد و دهیاران این بخش از روستاهای بخش مرکزی بهاباد بازدید انجام گرفته است.

حسین اللهی ادامه داد: در فاز بعدی اطلاعات مستند شده بلافاصله پس از بازدیدها کارسازی و در سامانه جامع گردشگری روستایی استان بارگذاری خواهد شد که این اطلاعات شامل دسته های مختلف از جمله اطلاعات کامل هر روستا، جاذبه های طبیعی، جاذبه های تاریخی، فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری، امکانات و امکان اقامتی، مسیرها و امکانات دسترسی به روستا خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه دهیاری های استان یزد اظهار امیدواری کرد: با انجام موفقیت آمیز این طرح و دستیابی به هدف رونق گردشگری در روستا، دبیرخانه ملی این سامانه در استان یزد تشکیل و طرح های مشابه برای همه روستاهای کشور اجرا شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 860900